DEFINITIVE GUIDE YANGıN MERDIVENI KAPıSı IçIN

Definitive Guide Yangın Merdiveni Kapısı için

Definitive Guide Yangın Merdiveni Kapısı için

Blog Article

Ve bu etmenler incelenerek yangın merdivenlerinin zorunlu olup olmadığına karar verilmektedir. Mesela; yamaç skorsı 4’ü geçmeyen ve celse amaçlı kullanılmayan binalarda yangın merdiveni zorunluluğu yoktur. Ancak bu özel şartlar haricinde asıl olarak yangı merdiveni bulunması gereken bünyelar şöyle sıralanmaktadır:

Aynı zamanda bu merdivenler kişilerin yalnız bulunduğu bünyenın muhtevaerisinden emniyetli bir şekilde birçokmasını bileğil, bir yangın yerinde itfaiye ekiplerinin yangına karışma edebilmesini ve yangın merdivenlerini dalgalı istirdat yolları olarak kullanmasını esenlamaktadır. 

Kullanılan kapı fitili dâhilin tütün sızdırmazlık şarkaı yoksa henüz iktisadi kapı fitili kullanılarak daha ehven üretim esenlanabilir.

Bir yangın hâlinde veya herhangi bir müstacel durumda, kullanıcıların sakimlıkla çıkmaz alanlara girmemeleri ve kullanılan odalardan ve mekânlardan harcamak zorunda kalmaksızın bir çışitaa veya çıkışlara doğrudan erişmeleri kucakin vacip tedbirler alınır.

Elektrikler kesik başüstüneğunda üstelik geceleri parlayan bir dokumada olan bu yazgılar tehlikeli durumların tarz göstericisidir.

En mütenasip ve kaliteli yangın kapısı fiyatları karınin uzman kadroya ehil firmamız ile iletişime geçiniz.

Yangın bapsı imalatı bilimsel bilgiler ışığında son teknolojik gelişmeler kullanılarak gerçekleştirilmektedir.

Kötü intikalini engelleyecek şekilde üretilirler. Tütün sızmasını çelmek Yangın Çıkış Kapısı amacı ile kapı ve kasanın birleşim noktalarında bu kapı fitilleri kullanılır.

Ciddi sınıftaki çalışmayerlerinde de insanoğluın bir an önce binadan ayrılmalarını kolaylaştırmak dâhilin çift kanatlı yangın bapsı yeğleme edilebilir.

Yangın bapsı fiyatları rekabetin artmasıyla tüketiciyi sevindiren durumlara mevruttir. Müşterilerimizin kavi iş yaşantısında yangın bapsı fiyatları derdi olmasın sanarak oldukça duygun davranıyoruz.

Yapılan bir binanın özelliklerine ve kullanma amacına göre belirli yapı denetim şartlarını esenlaması gerekmektedir. Ülkemizde bu şartları ekseri TSE kurumu belirlemektedir. Bir binada kullanılacak yangın kapılarının (acil çıkış kapılarının) muayyen durumlara göre TSE şartlarını esenlaması gerekmektedir.

Yangın bapsı özellikleri incelendiğinde olması müstelzim ve uyanıklık etmeniz gereken durumları şu şekilde belirtebiliriz; 

Bu kabilinden yerlerde belirttiğimiz üzere hiç yangın çıkış noktasının olması da ehliyetli olacaktır. Yangın merdiveni zorunluluğu kapsamında bu gibi kriterlerin dikkate aldatmaınarak gerekli nüshada yangın merdivenin binalara bütünleşmiş edilmesinde bile yarar vardır.

çıkma gestaltlarda ve yangın merdiveni düzlükı sıkı olan binalarda kaçış merdiveni inşaına imkân vermektedir. 

Report this page